ЕМІГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА

Цей розділ присвячено проблемам єміграційної політики України, діяльності органів влади та недержавних суб’єктів у цій сфері

Факти про тимчасову еміграцію

  1. Кожен рік прикордонниками фіксується  до 15 млн. виїздів осіб з території України за кордон на різні терміни і з різною метою.
  2. За сумарними даними українських діаспор – за кордоном кожен рік працює до 7,5 млн. українців.   Як вважає діаспора, вони надсилають або ввозять до України до 28 млрд. $.
  3. У 2011 році ООН оголосила, що з України тимчасово працювати за кордон щорічно виїждає понад 6 млн. громадян України.
  4. Комісією з питань ліцензування туристичної діяльності видано 7,5 тисяч ліцензій на туроператорську та турагентську діяльність. Близько 600 з цих ліцензій було видано фізичним особам – підприємцям.
  5. Комісією з ліцензування (Мінсоцполітики України)  видано близько 800 ліцензій на “посередництво в працевлаштуванні на роботу за кордоном”. Такими ліцензіатами направлено до Мінсоцполітики інформацію про 80 тисяч остарбайтерів (це – лише трошки більше 1% від 7,5 млн. реально працюючих за кордоном).   Згідно з діючим законодавством ані Мінсоцполітики, ані їх ліцензіати не несуть за остарбайтера відповідальність, як тільки він виїде за кордон України.
  6. За 10 років Парламент України тричі змінював санкцію за ст.149 ККУ “Торгівля людьми”, але з кожним роком цих злочинів збільшується ( у 2009 році – зареєстровано 279 таких злочинів). 
  7. У консульських установах України за кордоном щорічно стає на консульський облік лише 40-60 тисяч громадян України, тобто меньш ніж 0,5% з тих, хто тимчасово виїжджає за кордон, або меньш ніж 1% з тих, хто виїжджає за кордон працювати.

Comments are closed.